Diskuze: dna dieta výše purinů v potravinách


Facebook Twitter Pinterest email tisk


Uživatel: Mauglí 13.1.2015 8:26

V nevhodných potravinách je uveden česnek. V doporučených receptech na dnu se česnek objeví. Jak si toto vysvětlit.

Odpovědět

Odpověď

Re: dna dieta výše purinů v potravinách
(Cempírek 13.1.2015 10:35)

Česnek skutečně podle obsahu purinů není vhodnou potravinou při dně. Česnek naštěstí nejíme v množství, jako jinou zeleninu, ale používáme ho jen jako dochucovadlo. V množství několika stroužků tedy příliš neuškodí. Kdyby ho pacient se dnou snědl několik palic, například pečený česnek jako přílohu, tak by to rozhodně neprospělo jeho stavu. Takže česnek při dně ano, ale jen trochu a málokdy.

Zdraví Cempírek!


ReagovatOdpověď

Dotaz na droždí a kvasinky
(Martina 23.10.2017 14:59)

Ráda peču a hlavně svůj domácí chléb. Teď jsem se dověděla, že mám přísný zákaz droždí. Mohu péct i ze žitného kvásku, který si sama zkvasím nebo by se dalo i ze zkvašené vody, třeba z ovoce, to všechno jde. Jak to prosím vypadá s puriny v těchto případech ? Chleba a rohlíky kupované jsou dovoleny a tam přece droždí je dost.


ReagovatOdpověď

Re: dotaz na droždí a kvasinky
(Cempírek 23.10.2017 15:26)

Droždí, když se používá na pečení, tak puriny moc neovlivní, protože ve zkonzumovaném finálním produktu ho je jen malé množství. Jiná situace je například drožďová pomazánka a nebo drožďové noky. U každé potraviny nebo jídla je potřeba zjistit hlavní složky a podle nich se pak orientovat v množství purinů. Droždí není hlavní složkou pečiva, tou je mouka.

Zdraví Cempírek!


ReagovatOdpověď

Dotaz na droždí a kvasinky
(Martina 23.10.2017 18:52)

Moc dík za odpověď. Martina. :-)


Reagovatdiskuze se týká článku
přidejte sem svůj komentář

Něco není jasné? Zeptejte se na to ostatních. Určitě Vám pomohou.
K zeptání použijte tento formulář.


Jméno
E-mail
Nadpis
Komentář
Všechna políčka formuláře je třeba vyplnit!
Připojit fotku
další podobná diskuze

Dna dieta výše purinů v potravinách


(Miroslav Heyduk 21.1.2017 11:21)

Dobrý den.
Nikde jsem se nedočet o vhodnosti jíst skopové maso při dně...nemá s tím někdo zkušenost.
Mirek


Počet odpovědí: 3 | Zobrazit odpovědi | OdpovědětProsim o radu


(VÁCLAV 14.12.2016 22:40)

Také se potýkám s touto potvorou dnou:přečetl jsem toho už spoustu a chtěl jsem poradit jestli má někdo zkušenost s aloe vera,na vyčištění organismu.


Počet odpovědí: 1 | Zobrazit odpovědi | OdpovědětVýskyt kyseliny močové v krvi


(Marie Suchánková 6.9.2016 14:32)

Dobrý den.
Bohužel také patřím mezi postižené výskytem kyseliny m. v krvi. Moje strava je normální až střídmá, proto mne toto zjištění zaskočilo. Nevím, jak bych měla jídelníček ještě přísněji upravit, jelikož si myslím, že až na pití množství tekutin, tak to by mohl být jediný důvod výskytu nemoci. Zřejmě to budou nervy, ty mám věčně na pochodu. Zdravím!


Počet odpovědí: 1 | Zobrazit odpovědi | OdpovědětDna


(Milada 13.4.2016 9:10)

Nedávno mi taky zjistili dnu (podle hladiny kys.močové) a jsem z toho nešťastná.. Známý užívá na dnu mimo jiné i Enzycol a pomáhá mu, říkal mi že to obsahuje celer a višeň, což je dobré na klouby a je to přírodní - tak ať zkusím, prý to zmírní bolest. Dneska si to jdu koupit a začínám užívat


Počet odpovědí: 2 | Zobrazit odpovědi | OdpovědětProsím o pomoc


(Radka 29.2.2016 1:40)

Už delší dobu mě bolí klouby,píchá mi v nich - zápěstí a malé klouby rukou a nohou, a v současnosti i rameno pravé ruky.V roce 2012 jsem si trochu narazila nohu a asi za den v noci - k ránu mi ukazováček levé nohy strašně natekl, zčervenal. Byla to neskutečná bolest. V nemocnici RTG vyloučili zlomeninu a řekli,že je to naražené. Podobné situace se opakovaly - většinou náraz do kloubu a poté v noci bolest.Myslím, že jedna nemoc maskuje druhou.Náraz nebo artróza. V krvi nebyla zjištěna vyšší hodnota kys. močové a MUDr mi řekl z RTG, že mám artrózu. Taky mám vypozorováno, že po požití většího množství masa, ryb nebo alkoholu mám větší bolení v určitém kloubu. Jím spíše hodně zeleniny a ovoce, maso občas a alkohol - tak skleničku vína za týden.Vícekrát jsem na revmatologii říkala, jaké mám příznaky, ale jsem neustále přesvědčována,že DNU mít nemůžu, protože neodpovídám věkem , pohlavím( je mi 51 let a už nemám menstruaci). Klouby mě bolí, pak je to čas od času horší - ohromná bolest, po nějaké době mého léčení to odezní. Více bolestivé to je v zimě a v létě. Nesnesu teplé zábaly.Tak zde vznáším dotaz zda to může být DNA. Na revmatologii tvrdí, že ne. Kam jinam se můžu obrátit k posouzení. Za odpověď děkuji. Radka


Počet odpovědí: 2 | Zobrazit odpovědi | OdpovědětMinerálky


(Miroslava Žáková 12.12.2015 19:58)

Po zjištění, že mám dnu,jsem se půl roku držela stranou od zakázaných potravin,a po kontrolních testech mi byla zjištěna KM na horní hranici, pokles téměř o 80 jednotek,zato se mi zvýšil cholesterol ,což moc nechápu. Ale k dotazu, všude se píše,že se mají pít minerálky zásadité,patří mezi ně Ilsano z Chodové Plané?Moc děkuji za odpověď.


Počet odpovědí: 0 | OdpovědětPuriny


(Marie 19.9.2015 6:24)

Nejím nic od masa, od mléka jen podmáslí a přesto mám zvýšenou hladinu kyseliny močové, prosím o sdělení zda suché drožďové lupínky, které používám místo sýra, mají také značný počet purinů jako čerstvé droždí, děkuji


Počet odpovědí: 1 | Zobrazit odpovědi | OdpovědětČervená čočka a pohanka


(Miroslava Žáková 10.9.2015 8:54)

Dobrý den,měla bych dotaz,kolik purinů obsahuje červená čočka a pohanka? Mohl by mi někdo poradit? Děkuji.


Počet odpovědí: 3 | Zobrazit odpovědi | OdpovědětObsahují doplňky Omega 3 kyselinu močovou?


(Petra Jarolímová 4.8.2015 11:02)

Dobrý den, nikde jsem se nedočetla, jestli obsahují potravinové doplňky s rybím tukem Omega 3 kyselinu močovou a zda je vhodné je užívat při onemocnění dnou? děkuji za odpověď Petra Jarolímová


Počet odpovědí: 2 | Zobrazit odpovědi | OdpovědětDieta při dne a akutnem yáchvatu


(gitka 27.7.2015 8:01)

prosím zda má někdo dietu při chorobe dna jestli může at mi přepošle na muj mail budu nesmírně v dečná moc,moc děkuji Horáková


Počet odpovědí: 0 | OdpovědětKyselina močová


(Miroslava Žáková 5.7.2015 18:14)

Prosím o radu,zda se může dři dně libeček a lichořeřišnice větší a také na houby a brambory se názory různí


Počet odpovědí: 1 | Zobrazit odpovědi | OdpovědětLékař


(Marie Suchánková 6.2.2015 7:44)

Při léčbě dny se dostavily bolesti žaludku v nočních hodinách.


Počet odpovědí: 1 | Zobrazit odpovědi | OdpovědětPříčiny choroby zvané dna


(Mauglí 14.1.2015 21:29)

Campírek dík, taky mě to mohlo napadnout.


Počet odpovědí: 1 | Zobrazit odpovědi | OdpovědětJiné řešení


(Karel 27.6.2014 23:05)

Jedno vím jistě bez masa nepřežiju ani den. Jsem chlap a mám rád jídlo! Raději se budu cpát tím Enzycolem nebo co to je a žena mi to nutí než omezit jídlo. Doufám, že to pomůže.


Počet odpovědí: 2 | Zobrazit odpovědi | OdpovědětKlouby


(Žužu 27.6.2014 13:03)

Samozřejmě nejdůležitější je úplně překopat jídelníček: nejíst tolik masa a víc zeleniny a hlavně jíst méně, z mých vlastních zkušeností je taky účinnější, když u toho beru nějaký ten přípravek na zničení krystalků v kloubech, třeba Enzycol. Z těch receptů jsou asi nejchutnější brambory s česnekem, celá rodina si je nemůže vynachválit :)


Počet odpovědí: 3 | Zobrazit odpovědi | Odpovědětzajímavé články