Informace od zdravotní sestry

MENU

  

NEMOC DNA

  

HEMOROIDY

  

ODVODNĚNÍ ORGANISMU

  

LÁZNĚ

  
Diskuze

HODNOTY JSOU TSH 4.89 T4.5

 JANA KADLČKOVA  16.3.2024 11:44

MÁM SNÍŽENOU NEBO ZVÝŠENOU ČINNOST. DĚKUJI.

Odpovědět

Odpověď

Re: hodnoty jsou TSH 4.89 T4.5
 Cempírek

Máte sníženou tvorbu hormonu Thyroxyn. To může vést ke zvětšení štítné žlázy a k mentálním poruchám. Určitě zůstaňte v péči svého endokrinologa a dodržujte léčbu, kterou vám doporučí.

Zdraví Cempírek!

Stálý odkaz | Reagovat


Odpověď

HODNOTY št. žl.
 Irena Raušerová

TSH-9,121 ,S T4V-19,08 Beru Euthyrox 88 denně 1 tabletu. Je mě dost často hodně teplo. Poradíte co dál.

Stálý odkaz | Reagovat


Odpověď

Re: HODNOTY št. žl.
 olga drasnarová

znamená hodnota TSH 8,854 hypertyreozu nebo hypotyreozu?
děkujki za odpověď.

Stálý odkaz | Reagovat


Odpověď

Re: Re: HODNOTY št. žl.
 Cempírek

TSH je hormon předního laloku podvězku mozkového a jeho koncentrace v krvi se zvyšuje tehdy, když přestává štítná žláza tvořit hormony v dostatečném množství. TSH zvýšené nad 3,8-4,1 mIU/l svědčí v naprosté většině případů pro subklinickou či plně rozvinutou hypotyreózu (sníženou funkci štítné žlázy). Hodnota 8,854 mlU/l je hypotyreóza - nedostatečná funkce štítné žlázy.

Zdraví Cempírek!

Stálý odkaz | Reagovat


Odpověď

Ja to souvisí?
 Majenka

TSH0,053,T4 26,7 (letrox 100 6x1) DAO 3,38, střevní patogen Candida glabrata(prokanazol 100mg)

Stálý odkaz | Reagovat


Odpověď

Jak se to mohlo stát
 divišová irena

moje vnučka byla na operaci žlučníku, (březen 2017) - laparoskopicky - plný kamenů - onkologický pacient a nyní se zjistilo leden 2018, při hodnotě CRP 220, že nebyl materiál (odoperovaný žlučník) zaslán na histologii. Co dál?

Stálý odkaz | Reagovat


Odpověď

Štítná žláza
 Ilona

Bylo mi naměřeno 14.10. 2019 : FT4- 12,1 a TSH 4,82. Beru letrox 75. Od pondělí do pátku. Mám sníženou funkci štítné žlázy ?
Děkuji

Stálý odkaz | Reagovat


Odpověď

Re: Štítná žláza
 Cempírek

Ano, máte tak zvanou hypothyreózu, což je snížená funkce štítné žlázy. To, zda-li jsou naměřené hodnoty ve vašem případě v pořádku, se musíte dotázat svého endokrinologa. Protože jen on ví jaký je vývoj funkce vaší štítné žlázy a reakce na léčbu. Níže jsou uvedeny stavy, které přicházejí v souvislosti se sníženou funkcí štítné žlázy. Ty byste měla sledovat a v případě jejich zhoršení ihned informovat svého lékaře.
Únava, spavost, zimomřivost, sklon k depresím, zpomalené myšlení, suchá kůže na předloktí, otoky bérce, obličej bez výrazu, změna hlasu na hluboký hlas, nadváha (ale nikoli obezita), zácpa, anémie, poruchy menstruačního cyklu.

Zdraví Cempírek!

Stálý odkaz | Reagovat


Odpověď

Štítná žláza
 Radka Plíšková

Dobrý den mamTSH 5.35.mam přijít na kontrolu za 3 měsíce. Můžu si sama nějak pomoci. Nevím co to pro mě znamená. Dekuji

Stálý odkaz | Reagovat


Odpověď

Re: Štítná žláza
 Cempírek

Hodnota TSH 5,35 vypovídá o tom, že máte mírně sníženou funkci štítné žlázy a díky tomu vaše tělo nedokáže v potřebném množství nakládat s jódem.
Sama si můžete pomoci tak, že co nejdříve navštívíte lékaře imunologa a požádáte ho o vyšetření kvůli své štítné žláze. V mnoha případech je příčinou snížené funkce štítné žlázy právě nějaké autoimunitní onemocnění.

Zdraví Cempírek!

Stálý odkaz | Reagovat


přidejte sem svůj komentář

Něco Vám není jasné? Zeptejte se na to ostatních. Určitě Vám pomohou.
K zeptání použijte tento formulář.


Nadpis / Dotaz
Jméno
E-mail
Sdělení

Všechna políčka formuláře je třeba vyplnit!
E-mail nebude nikde zobrazen.

další podobná diskuze

Ideální výsledky štítné žlázy

 Jiřina

Prosím o sdělení jaké jsou ideální výsledky krve na štítnou žlázu.

děkuji.

Počet odpovědí: 0 | Stálý odkaz | Odpovědět

Hypotyreóza štítné žlázy postava

 Roman

Dobrý den, chci se zeptat mam Hypotyreózu štítné žlázy a zajímá mě jestli když naopak hubnu po tomto onemocnění můžu nabírat normálně svalovou hmotu, či mam nějáké nevýhody.

Počet odpovědí: 0 | Stálý odkaz | Odpovědět

Punkce stitne zlazy a nasledna lecba

 romana klimesova

Zítra jdu na punkci štítné žlázy a chtěla jsem se zeptat zda se po punkci leží v nemocnici a kolik dni. Moc děkuji za odpoved

Počet odpovědí: 0 | Stálý odkaz | Odpovědět

Sižena ština žlaza a tehotenstvi

 Lenka

Dobý den
Je mi 23 let beru prašky letrox 50 tak 14 dní sniženou štinou žlazu mám tak 14dni ale s přitelem se snažime o miminko ale nějak to nejde :/ tak sem se chtěla zeptat jak dlouho trva nez to začne za birat ty prašky tak přibližne
A ještě se doplnuji praškama jod a začala jsme použivat i mořskou sul z jodem děkuji za odpovět

Počet odpovědí: 1 | Zobrazit odpovědi | Stálý odkaz | Odpovědět

diskuze se týká článku


lidé také čtou

ČeskéNemoci

O nás

Kontakt

Ochrana osobních údajů a cookies

SiteMAP

RSS