Diskuze: krvavé skvrny pod kůží na paži


Facebook Twitter Pinterest Google + email tisk


Uživatel: Eva Hrstková 5.7.2016 22:42

Dobrý večer, prosím o radu. V současné době užívám léky medrol a 1x týdně methotrexat na revmatickou artritidu. Krvavé skvrny mám na paži (předloktí) neustále, jedny zmizí, další se objeví. Paní doktorka mě sdělila, "..že s tím nic neudělá." Opravdu se s tím nedá nic dělat? Děkuji za odpověď. Eva Hrstková

Odpovědět

Odpověď

Re: krvavé skvrny pod kůží na paži
(Cempírek 5.7.2016 22:59)

Zkuste užívat Ascorutin, který je volně k dostání v lékárně. Ascorutin zpevní stěnu kapilár, ty pak přestanou propouštět krev a přestanou se tvořit skvrny. Když to do měsíce nepomůže, tak běžte na kožní a tam se poraďte jak dál.

Zdraví Cempírek!


ReagovatOdpověď

Re: krvavé skvrny pod kůží na paži
(Vladimír 25.8.2016 11:02)

I já mám červené fleky na paži. Ptal jsem se na revmatologii doktorky, jestli mi nějaké předepsané léky to nedělají. A ona mi odpověděla, že právě to mohou dělat léky Methotrexat (ten jsem užíval, ale už došel) a Medrol (ten jsem nebral). Tedy jestli ta doktorka měla pravdu, pak to způsobují právě tyto léky!


ReagovatOdpověď

Re: krvavé skvrny pod kůží na paži
(františek 28.2.2017 17:18)

krvavé skvrny na předloktí,beru medrol,metotrexat


ReagovatOdpověď

Skvrny
(Zdeněk 24.7.17 24.7.2017 19:13)

i já mám a na předloktí a je to po Medrolu


ReagovatOdpověď

Červené tečky po těle
(Emilie Bártová 10.6.2018 20:35)

Dobrý den, prosím o odpověď. Občas se mě kdekoliv na těle objeví malé červené tečky jako špendlíková hlavička, někdy o něco větší. Předtím mě to místo zasvědí, poté už ne. Časem se ztratí. Někdy se ale zvětší na hnědý flíček, který tam již zůstává. Co může být příčinou? Děkuji


Reagovatdiskuze se týká článku
přidejte sem svůj komentář

Nenašli jste zde přesně to, co jste hledali? Zeptejte se na to ostatních. Určitě Vám pomohou.
Ke svému dotazu použijte tento formulář.


Jméno
E-mail
Nadpis
Komentář
Všechna políčka formuláře je třeba vyplnit!
Připojit fotku
další podobná diskuze

Opakující se červené fleky


(Klára 23.10.2015 11:20)

Dobrý den v dětsví jsem prodělala purpuru pouze chvilkovou dostala jsem nějaké léky a vše zmizelo. Poslední 3 roky jestli se tomu tak dá říct se mi neustále objevují červené skvrny podobající se petechii. Flek zůstává zhrzba 3 týdny nejdřív tmavne a rozšiřuje se pak vybledne a zmizí, udělá se mi hned další někde jinde mám jich několik zhruba od pasu dolů na rukách jsme je zatím neměla. Když mi byli dělány testy pořádně mi nikdo nic neřekl akorát jsem si přišla že si je tam asi dělám sama nebo co. Léčba ale nebyla ukončena protože jsme otěhotněla, petechie zmizela ted je synovy 9 měsíců a já mám ty fleky zpátky. Může mi někdo poradit nebo přiblížit oč jde manželovi už nechci nic říkat asi to budu řešit bez něj, sama mám strach děkuji.


Počet odpovědí: 0 | OdpovědětSkvrny na tele a krvaceni z konecniku


(Gabriela 27.7.2015 11:47)

Dobry den priteli se udelaly velke skvrny v podobe oparu a mokvani.po 3 tydnech odeznely a ted ma po tele opet skvrny jako mapy.delsi dobu slabe krvaci z konecniku.dnes se probudil celý od krve z konecniku.světle krve.k lékaři ho nemůžu dostatPřiložený obrázek | Počet odpovědí: 1 | Zobrazit odpovědi | OdpovědětIgmenty na kuzi


(monika kovacova 6.7.2015 18:29)

Dobry den delaj se me velke cerne pigmenti na tvari i nose nevim si stim rady dekuji


Počet odpovědí: 1 | Zobrazit odpovědi | OdpovědětJak se léčí petechie


(Pavlína 30.4.2014 17:29)

Dobrý den.Už asi rok mě trápí červený tečky na kůži. Mám je všude, nejvíce na rukou.Asi Petechie. Lecim se s chudokrevnosti. Ale teď jsem 6-7 týdnů těhotná a chtěla bych se zeptat jestli to v těhotenství vadí. Docela se bojím.Děkuji za odpověď.


Počet odpovědí: 0 | OdpovědětStařecká purpura


(Dagmar Kasalová 25.3.2014 7:57)

Mám petechie už 5.rokem, objevi se a během několika dní vstrebají, byla jsem u více lékařů, žádná léčba nepomáhá a kortikoidy nechci, viděla jsem jaké to má účinky ve vlastní rodině.Vše ukazuje, ze důvod vzniku může být neurodermatologický, cévy a krev je v normě. Prosím, k jakému specialistovi v Praze se mám objednat? Je mi 71let, celý život pevné zdraví.Děluji.


Počet odpovědí: 0 | Odpovědětzajímavé články