Diskuze: trojklaný nerv


Facebook Twitter Pinterest email tisk


Uživatel: Zdenka 8.8.2018 1:09

Také jsem trpěla 7 let bolestmi trojklaného nervu při němž jsem brala léky ,ale bez efektu. Pak jsem se dozvěděla o operaci která mě těch bolestí zbaví a tak jsem se nechala operovat v Ustí n.Labem od profesora Sameše . A nyní jsem zcela bez bolestí a jsem ráda,že jsem na tu operaci šla.Děkuji panu prof. Samešovi že mi změnil život k lepšímu.

Odpovědět

Odpověď

Re: trojklaný nerv
(Vlasta Valůchová 11.8.2018 1:26)

Hodně let jsem trpěla hroznými bolestmi trojklaného nervu. Už jsem z toho byla zoufalá, léky nepomáhaly. Asi před třemi lety mi moje masérka řekla, že něco zkusí. Začala mi dělat lymfatickou masáž trojklaného nervu, a to na obou stranách obličeje.
Postupem času, dělala to pravidelně každý týden, jsem pocítila úlevu. Takto to dělá vždy asi půlhodinu. Dnes jsem v situaci, kdy mohu bez obav ven, i když fouká, když mrzne, prášky od bolesti beru minimálně a jsem nesmírně šťastná. Ostré bolesti se mi celé roky opakovaly a trvaly i tři dny a tři noci, nezabíralo vůbec nic. I když si myslím, že jsem dost silná a dost snesu, měla jsem mnohokrát chuť si vzít prášky a skoncovat to. Do smrti budu mé masérce, a nyní i kamarádce, vděčná za tak velkou pomoc.
Vlasta Valůchová, Zlín


ReagovatOdpověď

Začínající potíže trojklanného nervu
(Rozália TEJKALOVÁ 5.5.2019 13:59)

dobrý den všem, kdo má potíže s trojklanným nervem .Do svých 76 let jsem neznala co je pobyt v nemocnici vyjma toho, že jsem povoláním zdravotní sestra.Žila a žiji pořád aktivním životem až do lonského léta kdy jsem dostala CMP. Byla jsem hospitalizována u nás ve FN v Olomouci, kde jsem byla v péči vynikajících lékařů i zdravotníků. Díky Bohu jsem neměla zasaženy ty nejdůležitější kmenové bunky, takže funguji úměrně svému věku. Bohužel, musela jsem absolvovat odstrnění šedého zákalu u obou očí. Do té doby to bylo dobré,ale ted najednou začínám mít bolesti pravé tváře, neuroložka mi předepsala TEBOKAN který mi úžasně pomáhá při vyrovnávání motoriky, ale bolesti mne provází hlavně v noci. Nevím, zda by mi někdo mohla poradit jak dál!Lék TRAMAL je nevhodný, protože má m po něm špatné pocity,točení hlavy a pod. je moc silný a návykový. Cvičím prsty,krční obratle,sama si pomáhám masáží lehkou skrání,tváře.zkouším náplasti wutong které mi zmirnuji bolest .Má někdo radu,pomoc jak dál??? MOC VŠEM DĚKUJI ZA JAKOUKOLIV ODPOVĚD


Reagovatdiskuze se týká článku
přidejte sem svůj komentář

Něco není jasné? Zeptejte se na to ostatních. Určitě Vám pomohou.
K zeptání použijte tento formulář.


Jméno
E-mail
Nadpis
Komentář
Všechna políčka formuláře je třeba vyplnit!
Připojit fotku
další podobná diskuze

Pater pleskač


(Blanka Zapletalová 19.5.2019 20:06)

Dobrý den pane Pleskači.
Mám prosím dotaz,
Měla jsem zánět trojklanného nervů. Obličej jsem mazala třezalkovým olejem na uvolnění bolesti. Bolest po týdnu povolila, ale na tváři mě zůstal 3cm červený flek.Použila jsem už spoustu mastiček a po 3 měsících flek stále nemizí. Prosím moc o radu, jak se fleku zbavit.
Dekuji za odpověď
Hezký den,
Zapletalová Blanka.


Počet odpovědí: 1 | Zobrazit odpovědi | OdpovědětProblémy s lícního nervu po chirurgicko stomatologickém zákroku


(Alena 12.3.2018 8:54)

Před půl rokem mi trhali dva dva oční zuby při kterých jsem měla komplikace a zákrok byl na chirurgickou stomatologické pohotovosti. Nyní mám pokleslý pravý koutek úst nateklou tvář vystřelující bolest až k uchu. Občas my brní pravá tvář poté je slabě necitlivá. Je možné že by vznikl problém po tak dlouhé době po trhání zubů?


Počet odpovědí: 0 | OdpovědětLéky na trojklaný nerv


(Monka Eebenova 3.10.2017 15:17)

Prosim poradte maminka ma zanet trojklaneho nervu byla na gamanozi nepomohlo to uziva na bolesti tramal uz nwvyme kudy jam doktori od ni daly temer ruce pryc.Prosim piradte trva to rok.Dekuji


Počet odpovědí: 6 | Zobrazit odpovědi | OdpovědětTrolklaný nerv


(Josef Jeřábek 28.9.2017 19:36)

Dobrý den,

obávám se, že mi po umrtvení zubu ve spodní čelisti, byl (zastupujícím lékařem) injekcí napíchnutý trojklanný nerv. Po odeznívání umrtvení (asi třetí den) mi stále pobolívala čelist, někde pod levým uchem. Nelepšilo se to a začal jsem pozorovat, že nemohu naplno otevřít ústa (MAXIMÁLNĚ 2,5 CM). Hodně to bolí a ještě horší je to při kousání! Nemohu otevřít ústa a dělá mi velké potíže vůbec něco sníst, jak to bolí. Můj lékař mi radí cvičit prsty ruky roztahování čelistí. Mně to ale nejde, hodně to bolí. Nemohu normálně jíst.
Prosím, poraďte, co mám dělat?
Rozhodně nechci obcházet svého dobrého doktora a plně mu důvěřuji, ale chtěl bych slyšet názor i jiného odborníka.


Počet odpovědí: 1 | Zobrazit odpovědi | OdpovědětTrojklaný nerv


(Pavel 1.3.2017 9:05)

Dobrý den. Chtěl bych se zeptat na možné příčiny onemocnění trojklaného nervu a a jakým způsobem tomuto onemocnění předcházet.
Předem děkuji za odpověd.
Pavel


Počet odpovědí: 0 | OdpovědětBolest čelisti


(mirka 27.12.2016 19:34)

Již 6 let trpím bolesti horní čelisti po vynětí zubní protézy. Byla mi stanovena diagnoza zánět trojklanného nervu bez jakéhokoliv dalšího vyšetření. S protézou v ústech vydržím maximálně 3 hodiny, pak mi je na zvracení, když jivyndám mám neskutečnou bolest na kterou mi za bere pouze čtvrtina léku na spaní.Bez léku na spaní jsem nespala už 5 let. Snad to do smrti vydržím. Je mi 59 let.


Počet odpovědí: 0 | OdpovědětPříznaky zánětu trojklaného nervu


(alena gedusova 25.10.2016 11:01)

Dobry den.Asi mesic chodim k zubari pro bolest zubu.Mam zrengenovane vsechny zuby,prevrtane,dokonce jsem si 5 nechala vytrhnout a bolest v podobe vystrelovani a tak silnem pichnuti porad pretrvava.Pani zubarka tvrdi ze od zubu to neni.Bolest je pri pohybu celisti-mluveni,jidle.Je to jak kdyby projela jehla takove narazy.Predem dekuji za Vas nazor Alena


Počet odpovědí: 5 | Zobrazit odpovědi | OdpovědětTrojklaný nerv příznaky


(Miroslav Bastl 12.10.2016 21:37)

Léčim se s trojklanym nervem a znecitlivel mi spodni ret,brada a dasno.Nevim si rady a každý doktor to okomentoval že se to zase vrati k normalu.Ale už to trvá dva měsíce a pořád je to stejné.Nemá někdo nejakou radu?


Počet odpovědí: 6 | Zobrazit odpovědi | OdpovědětBolest pulky obliceje


(markét 9.10.2016 13:27)

Před dvaceti lety jsem mnela obrnu licniho nervu a obsolvovala jsem ruznou lecbu ale uspech nebyl stoprocentni mam i po tolika letech jeste problemi z usmnevem a z okem .Tet jsem jeste prochladla a boly mne ta pulka obliceje .poradte mi prosim


Počet odpovědí: 0 | OdpovědětMasaze licniho nervu


(Lida 29.7.2016 10:32)

jsem po operaci schvanomu tak prosim jak se starat o ochablou tvar.dekuji


Počet odpovědí: 0 | Odpovědětzajímavé články