Diskuze: Zoladex


Facebook Twitter Pinterest email tisk


Uživatel: Jaroslava Vodvářková 18.3.2016 19:14

Dobrý den,chtěla bych se zeptat.Jsem po operaci nádoru prsu a už 3.roky dostávám Zoladex-injekce každý měsíc.Je možné,že přibírání na váze je kvůli Zoladexu?Už se na tu váhu nemůžu ani podívat.Moc mě to mrzí jak kynu...Děkuji za odpověd....


Odpovědět

Odpověď

Re: Zoladex
(Cempírek 19.3.2016 2:22)

Zoladex může podporovat váhové přírůstky. Tento nežádoucí účinek jde kompenzovat zvýšeným energetickým výdejem při námaze a přizpůsobením jídelníčku. Poraďte se s výživovým poradcem, jak zvládnout snížení nárůstu váhy ve Vašem případě. Určitě to jde i s pokračováním v léčbě Zoladexem.

Zdraví Cempírek!


Reagovatdiskuze se týká článku
přidejte sem svůj komentář

Něco není jasné? Zeptejte se na to ostatních. Určitě Vám pomohou.
K zeptání použijte tento formulář.


Jméno
E-mail
Nadpis
Komentář
Všechna políčka formuláře je třeba vyplnit!
Připojit fotku
další podobná diskuze

Zoladex a menstruace


(Ilona Andrlová 20.11.2017 9:41)

Dobrý den, po roční léčbě a zjištění pozitivního karcinomu prsu(chemoterapie, biologická léčba, operace CA prsu), mě byl předepsán onkologem Zoladex v intervalech podání 1x za tři týdny. Užívám ho rok a musím nadále ještě 4 roky.
Zajímalo by mě, kdy se dostaví první menstruace. Nyní mám hrozné křeče v podbřišku již asi týden a bolesti prsou. A druhý dotaz může se léčba Zoladexem odmítnout?Nebo se musí dodržet z důvodu recidivy karcinomu po pěti letech. Já musím Zoladex brát ještě 4 roky a zdá se mě to dlouhá doba.
Děkuji za odpověď Andrlová Ilona.


Počet odpovědí: 0 | OdpovědětJak dlouho se aplikuji injekce zoladex


(Gregovska Jana 5.11.2017 12:12)

Je nutné po odstranění zhoubného nádoru brát injekce zoladex déle jak pět roků
Gregovska


Počet odpovědí: 1 | Zobrazit odpovědi | OdpovědětInjekce zoladex


(Petr Mazač 23.4.2017 9:18)

Po osmi letech,kdy mi byla odstraněna prostata,jsem užíval tablety Lanbica 150.Protože se mi po vysazení PSA opět mírně zvyšovalo ,pan doktor mi dal injekci Zodalex před třemi měsíci.Bolí mě klouby,svaly a návaly s pocením tak 30 krát denně.Váhu si hlídám,protože mi více chutná jíst.Za tři dny jdu na kontrolu a mám docela strach z další injekce.Ale žít človek chce,musím vydržet i když občas si zoufám,protože celý život sportuji a posiluji ale teď to nejde.Je mi 71 let,duší stále kluk.Děkuji ,Petr.


Počet odpovědí: 0 | OdpovědětZoladex v těhotenství


(zdenka 19.1.2017 16:02)

dobrý den,chtěla bych se zeptat zda při užvání tamoxifenu a zoladexu mohu otěhotnět?.mam 3 děti a další již nechceme.podstupuji léčbu karcinomu prsu. děkuji za odpověd Z.


Počet odpovědí: 0 | OdpovědětZoladex + lněný olej


(Irena 6.4.2016 18:45)

Dobrý den, neruší konzumace lněného oleje - fytoestrogenu účinky Zoladexu (1 injekce za 3 měsíce) při léčbě rakoviny prostaty? Děkuji za odpověď. Irena


Počet odpovědí: 1 | Zobrazit odpovědi | OdpovědětZvýšení váhy


(Petra 27.2.2016 21:59)

Dobrý den, skoro rok jsem chodila na aplikaci Zoladexu po 28 dnech s kombinací Tamoxifenu a moje váha na začátku klesla a pak byla pořád stejná. Pak mi můj lékař nabídl aplikování Zoladexu po třech měsících s tím, že vedlejší účinky jsou stejné jako při měsíční aplikaci. Ale já v poslední době přibrala 12kg a chci se zeptat, jestli to může být tou změnou aplikace na tříměsíční. Vím, že váha není až tak důležitá, že zdraví je to nejdůležitější, ale už dlouho se snažím jíst zdravě a ty kila navíc mi na psychice moc nepřidávají :(
Moc děkuji za odpověď a přeji pěkný večer.
Petra


Počet odpovědí: 0 | OdpovědětDulezita otazka


(Katka 26.9.2015 9:29)

dobrý den prosím vás mužu se pri tomto leku obarvit vlasy barvou na vlasy kdyz puzivam tenhle lek ?


Počet odpovědí: 1 | Zobrazit odpovědi | OdpovědětZoladex


(Petra 28.8.2015 9:34)

Dobrý den, už rok chodím každých 28 dní na injekce Zoladex a chtěla jsem se zeptat, jestli vadí vyjímečné aplikování injekce po 37dnech ?
Moc děkuji za odpověď.


Počet odpovědí: 1 | Zobrazit odpovědi | OdpovědětOtěhotnění


(Markéta Boková 29.5.2014 14:04)

Dobrý den chtěla bych se zeptat jsem po rakovině prsu prošla jsem operací ,chemoterapií a ozařováním ted už v listopadu to budou 2roky co chodím na Zoladex ,když budem chtít mimčo s přítelem mohu otěhotnět,nemůže se nic stát.Děkuji Boková


Počet odpovědí: 1 | Zobrazit odpovědi | Odpovědětzajímavé články